Osobní přístup, odbornost a efektivní příprava.

Doučování a výuka anglického a českého jazyka, překlady.

Turov 39
534 01 Moravany
608195778
t.tosovska@seznam.cz

If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his own language, that goes to his heart.
Nelson Mandela

Otázky a odpovědi

Kolikrát týdně je dobré mít lekci anglického jazyka, aby to mělo efekt?

Záleží na tom, co se potřebujete naučit. Udržovací lekce postačují i jednou týdně, konverzace s procvičením zapomenuté gramatiky. K intenzivní přípravě, například před zkouškou, jsou vhodné i tři lekce týdně, kdy se stihneme zaměřit na nejpotřebnější látku.

Špatně se mi pamatují anglická slovíčka. Dokážete mi s tím pomoci?

K výuce a osvojení si anglických slov používáme unikátní a velmi účinnou metodu, která usnadní zapamatování slov i osobám, které mají problém s memorováním anglických slov. Individuální přístup přitom nezahltí studenta záplavou nových slov, ale přizpůsobí se jeho schopnostem a postupně rozvíjí jeho schopnost "zapamatovat si".

Jaké pomůcky potřebuji na hodinu? Budu si muset pořídit nějakou učebnici?

Při doučování žáků i studentů probíhá výuka angličtiny z jejich vlastních studijních materiálů, které používají ve škole, abychom se co nejvíce přiblížili probírané látce ve škole. Při jiné výuce je možné použít učebnici, kterou již vlastníte, vyhovuje-li Vám. Jinak materiály poskytujeme vlastní podle probíraného učiva, a jsou již obsaženy v ceně kurzu.

Musím docházet na hodiny pravidelně? Co když mám takovou práci, kdy nemohu chodit na hodinu ve stejnou dobu?

Samozřejmě je vždy lepší pravidelnost, pokud chcete dělat v cizím jazyce pokrok, ale lze se domluvit i na nepravidelných hodinách dle Vašich požadavků a aktuálních možností. Pokud pracujete na směny nebo Vám rodinné poměry nedovolují pravidelnost výuky, lze se individuálně domluvit na čase, který bude pro Vás nejvýhodnější a kdy se budete moct bez zbytečného stresu věnovat zdokonalování Vašich jazykových znalostí.

Myslím si, že mi jazyk nikdy nepůjde a stydím se mluvit před druhými s chybami.

Podle mého názoru je schopen naučit se alespoň základům cizího jazyka úplně každý, a to dřív nebo později. Každý má své tempo a to je potřeba přijmout a řídit se jím. Nejtěžší překážkou, kterou musíte překonat je pochopit, že jenom chybama se člověk učí. Učitel je zde pro to, aby Vás upozornil na Vaše chyby a pomohl Vám je napravit. Pokud ale nemluvíte, učitel nepozná, co neumíte. Když se člověk učí, neměl by se stydět za to, že dělá chyby. Stydět by se měl za to, že si myslí, že je bezchybný a nesnaží se vzdělávat, když má k tomu příležitost.